1.KOLO SLOVENSKÝ POHÁR MTB XCO, 28.6.2020, ŽARNOVICA

1.KOLO SLOVENSKÝ POHÁR MTB XCO, 28.6.2020, ŽARNOVICA

Kedže trialová sezóna ešte naplno neodštartovala, chalanom sme sa rozhodli spestriť prípravu účasťou na MTB cross country (XCO) preteku v areáli BIKE RACING SLOVAKIA v Žarnovici. Organizátori pre pretekárov pripravili trate s náročnými stúpaniami i klesaniami obohatenými o rôzne technické prvky, skoky, či zjazd po fourcrossovej dráhe. V kombinácii so slnečným počasím a teplotami prekračujúcimi 30°C dala chalanom trať riadne zabrať. O to viac si ceníme, že aj napriek prvotnému miernemu strachu chalanov z vysokej náročnosti trate to nevzdali a rozhodli sa zabojovať.
V kategórii MINI chlapcov preverili Michala a Mateja tri približne 1 km okruhy. Michal ako trialista si aj bez vytrvalostného tréningu držal počas preteku pozíciu do 10-teho miesta, no v závere mu aj pre vynútenú technickú prestávku, spôsobenú vážnym zranením jedného pretekára, ubúdali sily a nakoniec prišiel do cieľa aj tak na peknom 15. mieste spomedzi 51 jazdcov. Matej mal na trati technické problémy, keď až trikrát musel počas preteku riešiť spadnutú reťaz. Aj napriek týmto problémom však bojoval, zvládol situáciu, postupne zakaždým doháňal jazdcov pred sebou a v cieli bol klasifikovaný na 18. mieste.
V kategórii starších žiakov Mareka rovnako ako trialistu bez vytrvalostného tréningu čakali dva približne 4 km náročné okruhy. Marek začal opatrne a takticky si držal svoje tempo, v zjazdoch sa snažil postupne doháňať ostatných pretekárov a technické úseky mu ako trialistovi nerobili žiadny problém. Postupne sa posúval dopredu a cieľovú pásku preťal na 33.mieste spomedzi 60 pretekárov.

Pridaj komentár

Close Menu