2. KOLO DETSKÁ TOUR PETRA SAGANA, 26.7.2020, RIMAVSKÁ SOBOTA

2. KOLO DETSKÁ TOUR PETRA SAGANA, 26.7.2020, RIMAVSKÁ SOBOTA

Kedže dejiskom 2.kola Detskej tour Petra Sagana bola neďaleká Rimavská Sobota, väčšina našich klubákov využila túto skvelú príležitosť ísť si zapretekať  na MTB-čkach.  Privítalo nás pekné počasie, známe tváre organizátorov z DTPS i domáceho CK Rimavská Sobota, rovinatá, no technická trať s množstvom zákrut a rovnako aj ponuka spestriť program podujatia trialovým vystúpením našich chalanov.

Prvými  našimi želiezkami v ohni boli v kategórii MILI chlapcov Jakub a Marek M. Na 2 veľké (cca 1100m) okruhy sa po hvizde rozhodcov vydali s úsmevom na tvári. Ten ich neopustil až do cieľa, kde Jakub prišiel na peknom 17. mieste a Marek na 31.mieste spomedzi 52 pretekárov. V kategórii MINI chlapcov nás reprezentovali Michal a Matej. Tých čakali 4 veľké okruhy a veľké množstvo kvalitných súperov. O to viac nás teší, že chalani sa medzi nimi nestratili, išli vyrovnane a v cieli ich klasifikovali na 11.mieste a 14. mieste spomedzi 63 pretekárov. V kategórii starších žiakov sme mali zastúpenie Marekom N. Jeho čakala najväčšia porcia až 8 veľkých okruhov. Jeho hlavne takticky dobre zvládnutá jazda a technické zručnosti v množstve zákrut mu priniesli v konečnom účtovaní 12.miesto.

Celkom veľké zastúpenie sme mali aj v kategórii rodičov, kde sa na trať vydali Majka, Peťo, Igor a Paľo. Majke sa podarilo ešte vylepšiť svoj prekvapujúci úspech z 1.kola, kde skončila na bronzovom stupienku, a z poslednej pozície na štarte si vyjazdila krásne 2. miesto. Chlapov tiež z posledných miest čakala neľahká úloha predierať sa pomedzi súperov na úzkej trati. No postupne sa posúvali dopredu a klasifikovali ich Peťa na 23.mieste, Igora tesne za ním na 24.mieste a Paľa na 27. mieste.

O pekné spestrenie a zároveň zviditeľnenie nášho klubu sa pred vyhlásením výsledkov potom postarali chalani svojou krátkou trialovou show s jednokolkami, trialovými bikami a naším dzivým koňom Coronou 🙂

 

 

Pridaj komentár

Close Menu