3.KOLO SLOVENSKÝCH HIER MLÁDEŽE A SP, 22.6.2019, VEĽKÉ ZÁLUŽIE

3.KOLO SLOVENSKÝCH HIER MLÁDEŽE A SP, 22.6.2019, VEĽKÉ ZÁLUŽIE

Sobotný deň sme strávili na 3.kole SHM a SP vo Veľkom Záluží. Organizátor poňal pretek v duchu “hier mládeže” a pripravil pre jazdcov jazditeľné, na prvý pohľad jednoduché sekcie, v ktorých sa obtiažnosť jednotlivých bránok postupne stupňovala a tak mali šancu zajazdiť si všetci, o najlepších rozhodovali posledné prekážky. O tom, že jednoduché sekcie sú často krát ťažšie na koncentráciu a sústredenie, svedčia aj výsledky v jednotlivých kategóriách.

Náš klub mal zastúpenie v 4 kategóriách. V najmladšej promese štartovali Matej, Jakub, Matúš, Marek a Daniel. Všetci chlapci dnes statočne bojovali a patrili im: Danielovi 6.miesto, Jakub skončil na 8.mieste, Marek obsadil 11.miesto a Matúš išiel mimo poradia. Matej dnes o prvé miesto prišiel len tesne v rozstrelovej jazde. K 2.miestu pridal ešte 7.miesto v poussin, kde dominoval na 1.mieste Michal, ktorý nás potešil aj 2.miestom v ostaršenej kategórii Benjamin. Lepší v tejto kategórii bol už len jeho brat Marek. Ten k prvenstvu pridal aj striebro z kategórii minime.

Perfektnou myšlienkou bolo spojenie spolupráce dvoch cyklistických odvetví. Okrem trialového preteku tu prebiehal súčasne aj Pumpcup, do ktorého sa s radosťou zapojili nielen naši trialisti.

Vydarenú akciu na záver zmarila asi hodinová búrka a tak vyhlásenie prebehlo v provizórnych podmienkach. Paradoxom bolo, že len chvíľku po oceňovaní, dážď celkom ustal 🙂

výsledky tu:

Pridaj komentár

Close Menu