ASVO BIKE-FESTIVAL, TRIAL CHALLANGE, UCI, 5.-8.7.2018, VOCKLABRUCK, RAKÚSKO

ASVO BIKE-FESTIVAL, TRIAL CHALLANGE, UCI, 5.-8.7.2018, VOCKLABRUCK, RAKÚSKO

Už sa stáva tradíciou, že rakúsky organizátor svetového pohára v triale UCI vo Vocklabrucku, dáva priestor na súťaženie aj mládežníckym kategóriám. Neváhali sme a tak sme už v piatok za výdatného dažďa prezerali sekcie v miestom “Freizetparku”. Našťastie počasie sa umúdrilo a vydržalo počas oboch súťažných dní.

Sekcie boli opäť veľmi kvalitne a pekne pripravené. Je síce pochopiteľné, že prioritou organizátora bol Svetový pohár UCI, kde ozaj všetko klapalo, ale aj mládež by si zaslúžila aspoň zverejnenú výsledkovú listinu, či organizačné pokyny, ktoré trochu chýbali.

Naši chlapci odštartovali v troch kategóriách. V “bielej” si svoju medzinárodnú premiéru užil Matej, ktorý v sobotu vybojoval 10.a v nedeľu 7.miesto.

V “modrej” farbe si zmeral svoje sily so súpermi Michal. V sobotu z toho bolo 3.miesto a v nedeľu, napriek slabšiemu začiatku 2.miesto.

Na Mareka čakali vo Vocklabrucku krásne zelené trate. V sobotu to vyzeralo nádejne, no jedna nevydarená sekcia ho posunula na konečné 4.miesto so stratou 1 bodu na medailové umiestnenie. V nedeľu to bolo opäť veľmi vyrovnané, rozhodovalo každé zaváhanie. Žiaľ, nevyhlo sa ani Marekovi a v konečnom umiestnení to stačilo na pekné 3.miesto.

Napriek drobným organizačným nedostatkom si chlapci preteky v Rakúsku užili, predsa možnosť vidieť naživo trialovú špičku nemajú každý deň, aj keď na ich spokojnosti mali v nemalej miere určite zásluhu aj rôzne preliezky a atrakcie v parku 🙂

 

Pridaj komentár

Close Menu