ČESKÝ POHÁR V CYKLOTRIALE A ČP MLÁDEŽE- YOUTH GAMES, 6.-7.10.2018, OLOMOUC, ČESKÁ REPUBLIKA

ČESKÝ POHÁR V CYKLOTRIALE A ČP MLÁDEŽE- YOUTH GAMES, 6.-7.10.2018, OLOMOUC, ČESKÁ REPUBLIKA

Máme za sebou ďalší náročný, ale hlavne parádny víkend v českom Olomouci. Olomoucký biketrialový klub pripravil neskutočný pretek priamo v meste pred obchodným centrom Šantovka. A že urobili obrovský kus práce dá za pravdu každý, kto pretek v centre mesta organizoval. Kvalitné sekcie a celkovo organizácia svojou úrovňou nemala ďaleko od úrovne Svetových hier mládeže.

V sobotu náš klub reprezentovali Marek, Michal a Matej. V najmladšej kategórii promesa Matejovi len veľmi tesne uniklo 3.miesto, ale aj konečné 5.miesto bolo úspechom. V kategórii poussin štartoval Michal. Krásnu čistú jazdu pokazila jedna chyba a Michal sa dostal do rozstrelu o 2.miesto. Z tohto súboja vyšiel úspešnejšie a 2.miesto bolo “doma”. V kategórii benjamin sa predviedol Marek. Hoci Marek v prvom kole zaváhal, každým kolom sa zlepšoval a v konečnom zúčtovaní to vyšlo na výborné 1.miesto.

V nedeľu sa naše rady rozšírili o ďalších jazdcov. Miestami sa to na sekciách riadne zelenalo našimi dresmi :-). Do najmladšej kategórie pribudli k Matejovi aj Jakub, Emília a Daniel. Všetci naši nováčikovia bojovali statočne s prekážkami, ktoré boli síce zatiaľ nad ich sily, ale verím, že ich to neodradilo, ale skôr motivovalo do ďalšej tvrdej práce na tréningoch. Najskúsenejším z našich v najmladšej kategórii bol Matej, ktorého veľmi mrzela zbytočná “päťka”, ktorá ho opäť obrala o možnosť stáť na bedni.

V kategórii poussin vyrazil na trať Michal. Michal nebol od rána vo svojej koži, čo sa odrazilo aj na drobných chybičkách v prvom kole.V poslednom kole ale výborne zabojoval a zvládol ho len s 1 trestným bodom a mohol sa tak tešiť z víťazstva. V nedeľu sa trošku menej darilo Marekovi, jazdil však veľmi odhodlane a konečné z konečného 3.miesta sme sa tešili.

Napriek dlhej a strastiplnej ceste domov sme prežili úžasný víkend v kruhu trialových nadšencov, ktorých energia je veľmi nákazlivá 🙂

 

Pridaj komentár

Close Menu