JUNIOR MTB SINGLETRACK PRETEKY, 14.9.2019, JAHODNÁ- KOŠICE

Dnešný slnečný víkendový deň sa naša “klubácka” základňa športovcov rozdelila na dva tábory. Kým jedna partia pretekala v biketriale v českom Kyjove, MTB- čkové trio Matej, Milka a Jakub zamierili do Jahodnej pri Košiciach, kde sa vrámci 16. ročníka MTB singletrack maratónu konali aj detské preteky.  Organizátori pripravili špeciálne detský singletrackový okruh, na ktorom si preverilo svoje technické zručnosti a schopnosť obiehať a vybojovať si pozíciu v správnom okamihu takmer 120 malých pretekárov.

V najmladšej kategórii nás reprezentoval Jakub, ktorý si na dvoch malých okruhoch vybojoval 3. miesto. V staršej kategórii štartoval ako prvý Matej, ktorý pretekal na dvoch veľkých okruhoch a cieľovú pásku preťal na 1. mieste. Posledná štartujúca bola Milka, ktorá napodobnila Mateja a systémom štart- cieľ získala rovnako 1. miesto.

Veríme, že všetci traja sa svojim úspechom naladili na finále Detskej tour, ktoré ich čaká už budúci víkend v tejto lokalite.