MAJSTROVSTVÁ ČESKEJ REPUBLIKY V CYKLOTRIALE, 11.-12.5.2019, OLOMOUC, ČESKÁ REPUBLIKA

MAJSTROVSTVÁ ČESKEJ REPUBLIKY V CYKLOTRIALE, 11.-12.5.2019, OLOMOUC, ČESKÁ REPUBLIKA

Majstrovstvá ČR boli tentokrát lokalizované pri obchodnom dome Šantovka v Olomouci. Jedna sekcia dokonca priamo vo vnútri Šantovky. Domáci klub odviedol obrovský kus práce, čo ocení každý, kto organizoval preteky mimo hotového trialparku. Predsa len, presunúť toľké tony materiálu vyžaduje nielen množstvo šikovných rúk a hláv, ale aj organizačných a logistických schopností.

Na perfektne postavených sekciách v sobotu pretekali v kategórii poussin Matej a Michal. Matej ako jeden z najmladších milo prekvapil a poctivo zbieral dohodnuté bonusové body. Perfektný výkon predviedol Michal, s celkového počtu bodov stratil len 30 bodov, čo mu vynieslo výborné 2.miesto. V kategórii benjamin odštartoval Marek. Po nevydarenom 1.kole sa stratené body zbierali ťažko. Marek bojoval až do konca, no šťastena bola tentokrát na strane súpera a napriek rovnakému počtu bodov mu podľa pravidiel ostalo nepopulárne 4.miesto.

V nedeľu pokračovali MČR pre “eliťácke”  kategórie. Organizátor ale nezabudol ani na mládež a pripravil sekcie aj pre open kategórie, jazdec si teda mohol vybrať ľubovoľnú kategóriu bez obmedzenia veku. Náš klub posilnil v nedeľu ďalší jazdec. V najmladšej kategórii Promesa zbierali hlavne skúsenosti Jakub a Daniel. Obaja sa úprimne tešili z každého bonusového bodu aj z darčekov za 11.-a 12.miesto.V kategórii Open biela odštartoval v silnej konkurencii Matej a Michal. Matej sa staršej kategórie nezľakol a sústredenou jazdou si s úsmevom zbieral body spolu s cennými skúsenosťami. V konečnom poradí to stačilo na 16.miesto. Veľmi pekne jazdil aj Michal, drobná strata koncentrácie ho pripravila o cenné body, napriek tomu si svojím krásnym výkonom vyjazdil 2.miesto. V Open modrej sme mali zastúpenie v Marekovi. Marek začal veľmi dobre, 1.kolo bolo jedným z najlepších. Druhé kolo prinieslo s dažďom aj dve nešťastné sekcie a pád, ktoré nás obrali o pohodu. Napriek tomu to nevzdal a so cťou dobojoval až do konca, vyšlo z toho konečné 5.miesto.

Výsledky tu:

Sobota 11.5.2019

Nedeľa 12.5.2019

Pridaj komentár

Close Menu