MAJSTROVSTVÁ MAĎARSKA V TRIALE, 27.6.2021, TARCAL, MAĎARSKO

MAJSTROVSTVÁ MAĎARSKA V TRIALE, 27.6.2021, TARCAL, MAĎARSKO

Posledný júnový víkend tiež patril trialu. A opäť to boli, podobne ako pred týždňom, národné majstrovstvá, tentokrát našich južných susedov z Maďarska. Pretekanie nás zaviedlo do vinárskej oblasti Tokaj za našimi hranicami do mestečka Tarcal, kde v miestnom kameňolome pripravili organizátori čisto prírodné sekcie, s množstvom skál a voľného náročného terénu a pre nás i drobné prekvapenia ohľadom ich netradičného výkladu pravidiel trialu.

Po obhliadke tratí sa Michal, Matej, aj Marek rozhodli štartovať vo vekovo vyšších kategóriách ako jednoznačne najmladší spomedzi svojich súperov. Michal odštartoval z našich jazdcov ako prvý hneď po príchode. Na “čiernych” sekciách v kategórii senior hobby po neskoršom štarte ledva stihol časový limit na preteky, ktorý tu majú zavedený ako jedno z už spomínaných špecifických pravidiel. Jeho snaha však bola ocenená jeho umiestnením, keď skončil na 2. mieste a nechal za sebou skoro všetkých dospelých súperov. Na “modrej”, obtiažnosťou najjednoduchšej  trati, odštartovala po Michalovi v kategórii U12/kadet Melánia. Preteky si užívala a s umiestnením v prvej polovici štartového poľa na 8. mieste môže byť určite spokojná. V nasledujúcej “zelenej” kategórii U15 /kezdó štartovali Timotej a Matej. Na sekciách sa v každom kole posúvali ďalej, čo im v konečnom účtovaní vynieslo  Timotejovi  skvelé 4. miesto a Matejovi 8. miesto v polovici štartového poľa. Najdlhšie na svoj štart čakal Marek. Na “červenej trati” v kategórii Senior PRO bojoval s náročnými skalovými prekážkami a elitnými maďarskými jazdcami. Jeho výkonom mu len tesne ušlo pódiové umiestnenie, keď pri rovnosti bodov len vďaka menšiemu počtu “60-tok”  ostal na 4. mieste.

Zaslúženou odmenou všetkým našim jazdcom, ale i všetkým ostatným členom našej početnej výpravy, bolo po dojazdení ochladenie a vyšantenie sa v prekrásnom jazere, na ktoré sa už od rána všetci tešili.

Pridaj komentár

Close Menu