MAJSTROVSTVÁ SLOVENSKA A 4.KOLO SLOVENSKÝCH HIER MLÁDEŽE V TRIALE, 28-29.8.2021, VEĽKÉ ZÁLUŽIE

MAJSTROVSTVÁ SLOVENSKA A 4.KOLO SLOVENSKÝCH HIER MLÁDEŽE V TRIALE, 28-29.8.2021, VEĽKÉ ZÁLUŽIE

Uplynulý víkend bol naozaj nabitý trialom. V športovom areáli vo Veľkom Záluží sa uskutočnili v sobotu Majstrovstvá Slovenska a v nedeľu pokračovalo podujatie ďalším kolom Slovenských hier mládeže. Organizátori pripravili už tradične pekné rôznorodé sekcie, počasie tiež jazdcom aj napriek nepriaznivým predpovediam našťastie prialo a tak sme si naplno mohli tento trialový víkend užiť.  Výsledkom boli pre náš klub dva tituly Majstra Slovenska, dva tituly Vicemajstra Slovenska a dve 3. miesta.

Sobotné náročné sekcie na Majstrovstvách Slovenska odštartovali kategóriami promesa a benjamin.  V najmladšej promese Jakub vystúpil na stupienok pre víťazov na bronzovej pozícii, Ninka obsadila 8. miesto. V benjaminoch si Michal s prehľadom vybojoval 1. miesto a obhájil tak titul Majstra Slovenska v tejto kategórii. Melánia v tejto kategórii ako i v poussinoch opäť zbierala cenné skúsenosti. V kategórii pousin si Matej mohol tiež užiť stupne pre víťazov z 3. miesta, Danielovi sa darilo menej a skončil na 7.mieste. Kategória minime nám priniesla vďaka Marekovi druhý titul Majstra Slovenska a Michal, ako jazdec v staršej kategórii, si v nej vybojoval 2.miesto, Timotej obsadil šiestu pozíciu. Marek rovnako ako Michal odštartoval aj vo vekovo vyššej kategórii a obsadil 2. miesto.

V nedeľných trialových hrách mládeže sa mierne ubralo na náročnosti sekcií a tak viacerí naši jazdci si vyskúšali zajazdiť v dvoch kategóriách. Všetci naši medailisti z majstrovstiev si opäť zopakovali svoje výsledky. Jakub v promese si zopakoval 3. miesto a Ninka  8. pozíciu. V pousinoch Matej skončil na 3. mieste, Daniel na ôsmom, Melánia jazdila mimo poradia. V benjaminoch Michal potvrdil svoje 1. miesto, Matej obsadil ôsmu pozíciu, Melánia skončila dvanásta. Mimo poradia si ju vyskúšal aj Timotej a nazbieral slušný počet bodov. V kategórii minime si Marek zopakoval víťazstvo, Michal obsadil 2. miesto a Timotej šieste. V cadetoch Marek vyjazdil opäť 2.pozíciu.

Výsledky zo sobotných Majstrovstiev Slovenska nájdete TU

Výsledky 4.kola Slovenských hier mládeže

Pridaj komentár

Close Menu