MAJSTROVSTVÁ SLOVENSKA MTB XCO a XCC, 18.-19.7.2020, SELCE

Po naskočení do kolotoča tohtoročných pretekov slovenského pohára v MTB XCO, ktoré chalanom evidentne zachutili, sme si nemohli nechať ujsť ani ďalšie 2 kolá. Tie sa konali v Selciach pri Banskej Bystrici a boli zároveň aj Majstrovstvami Slovenska v tejto disciplíne. V sobotu to bolo klasické crosscountry a v nedeľu crosscountry na krátkej trati. Trate vyzerali jednoducho, no skomplikovali ich výdatné dažde pred podujatím a tak jazditeľné okruhy sa zmenili na bahenné galeje, ktoré preverili odolnosť všetkých pretekárov.

V sobotu si svoju odolnosť  v daždi vyskúšali a zbierali cenné “blatové” skúsenosti Michal a Marek. Michal v kategórii MINI si vyjazdil 12.miesto spomedzi 50 pretekárov a Marek sa umiestnil v kategórii starších žiakov na 27.pozícii zo 43 jazdcov.

V nedeľu sa k Michalovi a Marekovi pripojil aj Matej. Počasie sa trošku umúdrilo a vykuklo aj slnko, no blato na trati sa tým stalo ešte lepivejšie a náročnejšie. Chalani sa však opäť nezľakli, v náročných podmienkach si vyskúšali aj beh do kopca a niekedy aj z kopca s bicyklami po blate, či  šprint po cieľovej rovinke so spadnutou reťazou. Michal v kategórii MINI si oproti sobotnému preteku polepšil a v cieli bol klasifikovaný na skvelom 8.mieste.  Matej v tej istej kategórii prebehol cieľovou páskou na 21. mieste zo 47 jazdcov. Marek v starších žiakoch si tiež polepšil, keď ťažil najmä z techniky natrénovanej na triale a do cieľa prišiel na peknom 22. mieste zo 43 jazdcov.