MAJSTROVSTVÁ SR a 2.KOLO SHM A SP, 15.6.2019, RUDINA, SLOVENSKO

MAJSTROVSTVÁ SR a 2.KOLO SHM A SP, 15.6.2019, RUDINA, SLOVENSKO

Slovenské hry mládeže a SP pokračovali v sobotu 15.6. 2.kolom v dedinke Rudina na Kysuciach. A keďže išlo zároveň aj o Majstrovstvá SR, trate boli náročné, sťažené obrovskou horúčavou, s ktorou sa museli všetci popasovať. Srdce organizátora sa nedá uprieť, čo bolo vidieť na prerobenom trialparku a čoho dôkazom bola aj účasť svetových elitných jazdcov.

Náš klub zastupovali v mládežníckych kategóriách 8 jazdci. V najmladšej kategórii štartoval Daniel, bratia Marek a Matúš, ďalšia súrodenecká dvojica Jakub a Matej a náš nováčik Timotej, ktorý svoju premiéru prežíval naplno a nasával nielen výbornú atmosféru, ale aj nové skúsenosti. Vo výsledkovej listine sa naši chlapci ocitli Daniel na 7., Marek na 8. a Jakub na 9.mieste. Keďže Matúš a Timotej nespĺňajú vekovú hranicu, ocenení boli mimo poradia. Najskúsenejšiemu Matejovi sa ušlo pekné 2.miesto.

V kategórii Poussin sme mali v ohni želiezko v podobe Michala. Ten zviedol náročný boj s poľskými, českými a slovenskými jazdcami a o tom, že bojoval výborne, svedčí jeho 1.miesto. Michal si zároveň vyjazdil titul Majstra Slovenska v tejto kategórii pre rok 2019. Poussinské trate vyskúšal aj Matej a ušlo sa mu 9.miesto.

V kategórii benjamin sa darilo Marekovi, ktorý v silnej konkurencii bojoval o umiestnenie až do poslednej sekcie. Tentokrát mu šťastena priala a Marek sa mohol tešiť z 1.miesta a zároveň sa, rovnako ako jeho brat, stal Majstrom Slovenska a obliekol si na seba majstrovský dres.

Marek, nabudený pekným výsledkom, odjazdil aj vyššiu kategóriu, v ktorej išlo skôr o boj s prekážkami ako so súpermi.

Odmenou za usilovný boj na sekciách bola pre chlapcov možnosť vidieť naživo elitných jazdcov svetovej desiatky a tiež fotka s aktuálnym Majstrom sveta Thomasom Pechhackerom, či najlepším slovenským elitným jazdcom Samuelom Hlavatým.

výsledky tu:

Pridaj komentár

Close Menu