MAJSTROVSTVÁ SVETA V BIKETRIALE, BOLOTANA, SARDÍNIA, 8.-12.8.2018

MAJSTROVSTVÁ SVETA V BIKETRIALE, BOLOTANA, SARDÍNIA, 8.-12.8.2018

Z horúceho vnútrozemia z okolia Milána sme sa presunuli na Sardíniu, kde sa od 8.-12.8. 2018 konali Majstrovstvá sveta v biketriale. Chlapci mali pár dní na regeneráciu a oddych pri mori, aj keď ani v tieto dni celkom nezaháľali. Odolať skalám na pobreží sa proste nedalo.

Organizátori vybrali na pretek krásne prostredie národného parku Bosco di Ortachis cca 1050 m nad morom. Chlapcov čakali dva súťažné dni.

V piatok ich čakalo 7 sekcií a 2 kolá. Keďže sekcie boli pomerne ľahké, vedeli sme, že to bude pretek hlavne o maximálnej koncentrácii, zvládnutí stresu a bezchybnej jazde. Žiaľ, chybičky sa nám nevyhli a tak chlapci obsadili Michal  5. a Marek 8.miesto.

V sobotu sa zvýšil nielen počet sekcií na 8, ale aj ich náročnosť . Vďaka prekrásnemu prostrediu a nadmorskej výške sme ľahšie zvládali dlhé čakanie na niektorých sekciách. Hoci chlapci urobili pár zbytočných chýb, nedala sa im uprieť snaha a chuť zabojovať o každý bod a tento boj im obom vyniesol 7.miesto.

V celkovom hodnotení oboch súťažných dní to stačilo Michalovi na 7.miesto a Marekovi na 9.miesto a veríme, že to chlapcov nakoplo do ďalšej tvrdej práce 🙂

Pridaj komentár

Close Menu