WORLD YOUTH GAMES- SVETOVÉ HRY MLÁDEŽE, 8.-11.8.2019, WADOWICE, POĽSKO

WORLD YOUTH GAMES- SVETOVÉ HRY MLÁDEŽE, 8.-11.8.2019, WADOWICE, POĽSKO

Jedným z najdôležitejších pretekov našej sezóny 2019 boli Svetové hry mládeže v poľských Wadowiciach. Sekcie boli postavené priamo na námestí pápeža Jána Pavla II. pred jeho rodným domom. Náš klub a krajinu reprezentovali vo Wadowiciach Marek a Michal., ktorí sa v piatok zapojili spolu s ostatnými našimi reprezentantmi do súboja národov. Obaja chlapci sa k tomu postavili zodpovedne, prispeli cennými bodmi a pomohli slovenskému tímu získať pekné 6.miesto.

V sobotu sme sa sústredili na semifinálové jazdy jednotlivých kategórií. V silne obsadenej kategórii Benjamin sa predstavil Marek. Hoci Marek jazdil veľmi pekne, jedna sekcia mu nevyšla ani v jednom kole a takáto chyba sa žiaľ v tak silnej konkurencii neodpúšťa a Marek tak skončil tesne za bránami finále na 15.mieste.

V kategórii Poussin nás prvýkrát na svetových hrách mládeže reprezentoval Michal. Michal išiel ukážkovo, svojich súperov prekvapil a zo stratov len 10 bodov z celkového počtu 600 bodov postúpil do finále z 2.miesta.

Michalovu finálovú jazdu poznačili 2 chybičky, našťastie druhé kolo išiel opäť v pohode a vybojoval si perfektné 5.miesto a potvrdil, že postup do finále nebola náhoda a právom patrí medzi najlepších jazdcov na svete.

Pridaj komentár

Close Menu