WORLD YOUTH GAMES- SVETOVÉ HRY MLÁDEŽE, LAZZATE, 3.-5.8.2018, TALIANSKO

WORLD YOUTH GAMES- SVETOVÉ HRY MLÁDEŽE, LAZZATE, 3.-5.8.2018, TALIANSKO

Po minuloročnej premiére na Svetových hrách mládeže v dánskom Viborgu, sme tentokrát vycestovali smerom na juh, do horúceho talianskeho mestečka Lazzate. Organizácii WYG sa chopil moto-trialový klub, ktorý tu má dlhoročnú tradíciu. Na tohtoročných WYG štartovalo rekordných 184 jazdcov zo 17 krajín.

Jazdcov čakali pekné, náročné sekcie, ktoré sťažovalo predovšetkým neskutočne horúce počasie. Marek tento rok prvýkrát štartoval v kategórii benjamin. V silnej konkurencii 36 jazdcov z celého sveta sa neodpúšťala žiadna chybička. Našim cieľom a tajným snom bol postup do finálovej 12 jazdcov. Ten sa však začal rozplývať, keď sa Marek ráno pred štartom zobudil s bolesťou hlavy a zvýšenou teplotou. Napriek tomu to nevzdal a odštartoval.

Po štarte sme sa nechali vtiahnuť talianskym temperamentom do naháňačky po sekciách, čo sa nám vôbec nevyplatilo. Zbytočná uponáhľanosť nám rozhodne nepomohla, pretože mať na konte 3 päťky na sekciách, ktoré sme považovali za ľahšie, bol veľmi nepríjemný začiatok. Našťastie Marek krásne zajazdil ťažkú sekciu na skalách za 0 trestných bodov a to mu vrátilo chuť na dôstojné dojazdenie pretekov. Hoci nádeje na postup sa rozplynuli, cieľom bolo dojsť do cieľa so cťou. To sa nakoniec aj podarilo a obsadil konečné pekné 15.miesto v svetovej špičke.

 

 

 

Pridaj komentár

Close Menu